O Kamile, kterou jóga k její vášni přivedla

Tvůrkyně jóga šperků Kamila.

Rozhovor s Kamilou Myšičkovou, učitelkou jógy a tvůrkyní krásných šperků Sitára.

Kdy jsi začala s jógou?

S jógou jsem se poprvé setkala když mi bylo 9 let. Chodila jsem na dětský kurz jógy s rodiči, zpívaly jsme mantry, některé si pamatuji do dneška ale samotné cvičení mě začalo bavit až o několik let později kdy jsem se k józe vrátila abych ulevila své mysli a tělu od stresu.

Jak dlouho jsi strávila na Bali a v čem tě to inspirovalo?

Na Bali se s láskou vracím pravidelně několikrát do roka. Fascinuje mě pozitivní  a srdečná energie tohoto kouzelného ostrova a neuvěřitelný pocit sounáležitosti s místními obyvateli. Každý výlet na Bali je jedinečný a vždy objevuji něco nového a potkám spoustu zajímavých lidí. Nejkrásnější ale je, že se na Bali vracím s pocitem, že jsem opět doma.

Tvůrkyně jóga šperků Kamila.

Řekni nám něco o svých špercích Sitara – jak celý koncept vznikl?

Sitara vznikla když jsem přijela poprvé na Bali absolvovat kurz instruktora jógy. Součástí tohoto kurzu bylo také hledání sebe sama. Byl to jako krok do prázdna. Našla jsem odvahu rozloučit se s prací která mne nenaplňovala a rozhodla jsem se, že potřebuji dělat něco do čeho bych mohla dát kousek sebe a zároveň transformovat energii z Bali. Láska k józe se spojila s vášní ke šperkům a tak vznikly první náramky a maly. Každý náramek je jedinečný, každý má svůj příběh a nenáhodou se vám zrovna líbí nějaký minerál, on si vás totiž svými harmonizačními účinky vybere sám.

Co by jsi doporučila začátečníkům jógy?

Dopřejte své mysli odpočinek a nedávejte si afirmace typu to nesvedu. Také se neporovnávejte s ostatními každý máme jiné dispozice  a je lepší poslouchat a mít své tělo rád než si ublížit jen proto abychom si něco dokázali.

Co pro tebe jóga znamená?

Jóga je pro mě jako kamarádka, která mě podrží když potřebuji zklidnit mysl. Je pro mě lékem na bolavá záda a je zároveň i učitelem, který mě učí nahlížet na věci všedního života z jiného úhlu pohledu než na jaký jsme tady zvyklí.

Tvůrkyně jóga šperků Kamila.

Děkujeme za milé povidání, Gábina z obýváku

Šperky Sitára najdete v eshopu Jóga z obýváku přímo na tomto odkazu >>

Jóga šperk Mala pro krásu a meditaci z růženínu a křišťálu.

S Kamilou jsme také nedávno natočili kurz Fit jógy, dynamičtější verze klasické jógy. Více zde >>