Dvě hodinová videa Jin jógy pro domácí cvičení.

Pro hluboké uvolnění a regeneraci

Témata videí Jin jógy:

1. VIDEO: Yinsights: jin jógová cesta do vlastního nitra

Upoutávka prvního videa

Kultivace meditativního stavu mysli prostřednictvím prohloubení pozornosti a nalézání vnitřního ticha nabízí potenciál pro reflektivní procesy a obnovení sil.

Jedním z mnoha přínosů jin jógy je nenásilná kultivace meditativních stavů v déle držených pozicích. Jin jóga může pomoci změnit kvalitu prožitku při sezení v meditaci, které nám z počátku může připadat jako nepohodlné nebo obtížné. Prostřednictvím série krátkých meditativních spočinutí v průběhu jin jógových ásan budeme kultivovat objevování vnitřního míru a harmonie a ponechání věcem volného průběhu, nepotlačování a přijetí. Na fyzické úrovni se zaměříme zejména na ásany otvírající kyčle a působící na páteř, tedy ty části našeho těla, jejichž uvolněnost a rozhýbanost pro sezení v meditaci také oceníme.

Praxe bude zakončena hlubokou vedenou relaxací.

 

2. VIDEO: Jin jóga a detoxikace.

Video s hudebním doprovodem hráče na hang Jiřího Šámala.

Upoutávka druhého videa

Když se zbavíme toxinů – na fyzické, mentální i emoční úrovni – nacházíme naši pravou podstatu či esenci.

V průběhu našeho setkání dáme sami sobě prostor a čas vnímat se (na všech úrovních) z pozice nehodnotících pozorovatelů. Budeme mít možnost prostřednictvím jednoduchých, nikoliv však vždy snadných pozic ponořit se do vlastního nitra a uvolnit případné bloky zamezující volnému proudění energie v našem těle. V praxi se seznámíme se základními koncepty taoistické jógy, která je nejen výborným doplňkem dynamičtějších stylů jógy, ale i účinnou protiváhou hektického světa, který nás v dnešní době obklopuje. Jinové ásany zaměříme zejména na meridiány ledvin a jater. Prostřednictvím ledvin dochází k revitalizaci našeho těla, prostřednictvím jater k odvádění toxinů.

Praxe bude zakončena hlubokou vedenou relaxací.

Cena dvou videí jin jógy:

490 Kč 

garance

Cvičení JIN JÓGY přináší:

 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Redukci stresu a regeneraci
 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Uzemnění a čistou mysl
 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Hluboké uvolnění na fyzické a psychické úrovni
 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Zvýšení tělesné i mentální flexibility
 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Detoxikaci na všech úrovních
 • Jóga z obýváku, eshop a cvičení jógy online.
  Prostor pro navnímání sebe sama a spojení se s tělem

O JIN JÓZE

 Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici s poznatky moderní západní vědy a je považována za praxi klidné síly.

Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy.

V jin józe se orientujeme v rámci déle držených pozic spíše na receptivní přístup - na nehodnotící pozorování a přijímání sebe sama.

Jin jóga je vzhledem k delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční a mentální očistě a zklidnění.

Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.

Cvičení jin jógy doporučujeme spíše těm, kterí se jógou již v minulosti setkali, ale i těm kterí s jógou zrovna plánují začínat, potřebují se ve svém životě uvolnit, zbavit se stresu a zvýšit flexibilitu.

A také než začnete cvičit, zkonzultujte nejdříve vhodnost tohoto cvičení s Vaším ošetřujícím lékařem.

REFERENCE

Na Jin jógu k Šárce jsem začala chodit v období, které bylo v mém životě velmi stresové. Vlastně jsem pak zjistila, že se vždy v úterý po mém cvičení "něco" změní a já se pak několik dní více směju, jsem více nohama na zemi a celkově nějak v pohodě... Šárčin příjemný hlas při cvičení, dlouho držené pozice a závěrečná relaxace na mně fungovaly jako jakýsi uvolňující balzám, nebo masáž. Opravdu jsem se pak dověděla, ze účinek Jin jógy je masáži velmi podobný :)

Gabriela Ryškovágrafička, ilustrátorka a tvůrkyně projektu jogazobyvaku.cz

Šárka mi umožnila se vrátit na cestu, kterou jsem započala před dětmi, a umožnila mi se vrátit zpět do těla. Bylo překvapivé jak málo stačilo k probuzení a jak jemná energie spustila nejen energii v těle, ale i v mysli. Šárka mi pomohla znovu objevit jógu a směr kterým se vydat. Díky.

Linda Mezrovávýtvarnice a lektorka vědomého mateřství a rodičovství

Jin jógu jsem objevila před pár lety a díky Šárce jsem se k ní opět vrátila. Praktikování jin jógy beru jako perfektní balanc k ashtanga józe, kterou take cvičím. Navíc Šárka vede hodiny velmi citlivě, její výklad je přesný a hodiny mají velmi uvolňujicí až meditativní nádech. Po lekci se vždy cítím jak z pohádky.

Lucie Podlucká

Jen jsem chtěla moc pochválit vaše videa, jakožto instruktor jógy jsem měla poslední dobou pocit, že se hodně dávám a málo jógu přijímám pro sebe. Díky vašim videím a příjemnému tónu hlasu se večer krásně uvolním, naberu zpátky energii a je mi moc příjemně. Děkuju a budu postupně nakupovat další :-)

Pavlína Stránská

Cena dvou videí jin jógy:

490 Kč 

garance

Vstup pro ty, co si již videa zakoupili: