3 video lekce pilátes pro domácí cvičení

Pro zpevnění svalů, redukci bolesti zad a rozproudění energie.

Upoutávka

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cena tří videí Pilates:

300 Kč

Témata videí:

1 VIDEO:

Úvod do pilátes, warm – up/rozcvička & základní sestava cviků pilátes.

Délka lekce: 22 minut

2 VIDEO:

Sestava cvičení pro mírně pokročilé. 

Délka lekce: 15 minut

3 VIDEO:

Série cviků pro posílení hýžďových a stehenních svalů. 

Délka lekce: 18 minut

Účinky cvičení Pilates:

  • Vylepšuje držení těla a formuje krásnou postavu
  • Posiluje a protahuje všechny svalové skupiny
  • Díky hlubokému a propracovanému dýchání zcela a dokonale uvolní svalové napětí
  • Pomáhá při bolesti zad
  • Zlepšuje náladu
  • Rozproudí životní energii v těle

O Pilates

Pilates je ... cvičení ... pohybová metoda ... komplexní cvičební program ... především vášeň. 

Jak říkal zakladatel této metody:

“Doporučuji všem moje cvičení, udělá vás šťastnějšími. Od té doby co cvičím jsem nebyl nemocný, nebral jsem nikdy ani aspirin. Jím to co mám rád. Kdyby lidi viděli, jak žiju – piju víno a miluji – nevěřili by tomu...”

Nezaručujeme Vám, že již nikdy nebudete nemocní, ale jestli na sobě budete pracovat, vnímat své tělo a dech a přistupovat k nim vědomě a láskyplně, pravidelně cvičit, výsledky se zaručeně dostaví.

Pilates ovlivňuje celkové držení těla, svalové dysbalance, posiluje i protahuje všechny svalové skupiny. Propracovává tzv. \"powerhouse\"- svalový korzet po obvodu těla mezi pánví a spodními žebry. Obsahuje soubor variabilních cviků, které procvičí tělo od hlavy až k patě. Podstatou je nízký počet opakování s důrazem na precizní provedení každého pohybu. Po rozcvičce se střídají polohy vestoje, vsedě, vleže na podložce (MAT), přičemž při cvičení zvyšujeme své tělesné uvědomění zapojením mysli, plnou koncentrací na přítomný okamžik, na své tělo a pocity...

Každý cvik provádí následující principy: dýchání (dech vede pohyb), koncentrace (soustředění se na právě probíhající pohyb), kontrola, centrum síly - \"powerhouse\" (každý pohyb vychází ze silného centra), přesnost, plynulost pohybu, rovnováha. 

Mnozí lékaři doporučují pilates jako pokračování rehabilitace po úrazech nebo chronických bolestech, zejména zad. Pilates skvěle doplňuje všechny pohybové aktivity a pomáhá nám vypadat lépe, pohybovat se lépe a co je nejdůležitější - cítit se lépe.

Tato série videí je vhodná pro začátečníky i pokročilé.

A také než začnete cvičit, zkonzultujte nejdříve vhodnost tohoto cvičení s Vaším ošetřujícím lékařem.

Reference:

Na Pilates k Alexandře jsem se dostala vlastně \"náhodou\". Získala jsem lekce u ní výměnou za výrobu grafiky pro letáček a vzhledem k tomu, že jsem před tím spíše chodila jen na pomalejší jógové hodiny, v životě jsem moc \"nesportovala\" a Pilates jsem neznala - spíše jsem si myslela, že je to moc rychlé, nebo na mně moc sportovní... Byla jsem velmi mile překvapená, jak ke cvičení Alexandra přistupuje. Kombinuje Pilates s jógovými prvky, tanečními prvky a je velmi kreativní a milá. Z lekcí jsem odcházela nabitá, veselá a protažená a mimo to - zlepšení vzhledu postavy rozhodně není bonus k zahození.

Gabriela Ryšková

Všem vřele doporučuji cvičení s Alex. Dlouho jsem hledala, měnila a nemohla najít Pilates, které by mi vyhovovalo. Často to ztroskotalo na neosobním přístupu cvičitelek, tudíž jsem ztratila motivaci docházet. I když nemám žádné extra požadavky, přesto hledám příjemné prostředí, kde se budu cítit jako doma. A to právě naplňuje Cvičení s Alex... nejen její postava je dostatečnou motivací pro cvičení Pilates, ale i její přátelská povaha lákající k další návštěvě. Mezi kamarády si již dělám legraci, že na Pilates s Alex chodím ne kvůli cvičení, ale z občaské povinnosti 🙂 Není to totiž jen o cvičení, Alex dokáže navodit atmosféru, která nás všechny naladí na jednu pozitivní vlnu. A jelikož jsme většinou z Letné a okolí, tato přátelská atmosféra pomáhá vytvořit společnou holešovickou partu kamarádek, které si často po cvičení rády zajdou na sklenku červeného a proberou místní dění. Toto není placená reklama, toto je upřímný příspěvek od klientky, nyní již kamarádky...

Vraťka Janovská

Co mám ráda na Pilates s Alex?
Je toho víc ... Cvičení uvolňuje tělo a zároveň posiluje. Od doby, kdy jsem začala s Alex cvičit, se cítím mnohem pružnější. Zároveň je to příjemný relax, možnost být chvíli sama se sebou, zastavit se a vnímat své tělo. A v neposlední řadě, sama Alex je osobnost s pozitivní energií, kterou předává svému okolí. Zkrátka ideální kombinace.

Elen Pánková

Cena tří videí Pilates:

300 Kč

Vstup pro ty, co si již videa zakoupili: