O oblečení pro jógu, ženskosti a tvorbě svého snu

Rozhovor s Karolinou Tůmovou tvůrkyní YOjogaYO

Jak vznikl nápad začít navrhovat oblečení na jogu?

Ono to asi má spojení se vším, co dělám. Celý život se věnuji kreativním věcem, přes design interiérů a lásku k joze to tak nějak přišlo. Už delší dobu jsem při svých cestách po světě, nejen na jogové podložce, cítila, jak mě inspirace napouští, a přemýšlela, jakým směrem ji zase vypustit  Chtěla jsem něco přinést i sem.

Máš s navrhováním oblečení už nějaké zkušenosti?

Vůbec  Jen s „oblečením“ pro bydlení. Ale vždy mě zajímala móda a životní styl, mám ráda hezké všechno kolem a děkuji tam nahoru, že mám stále nějaké nápady. A tak jsem se do toho pustila, vybavena „pouze“ s tímto vkladem. Díky dobrým lidem kolem, především šicí dílně v Jižních Čechách, kde jsem našla pochopení.

 “Zásadní pro mě je ženskost. Ve všem, co se týká žen, hledám ženskost.”

Originální jóga tričko.

Co pro tebe při navrhování bylo zásadní? Co tě při vzniku kolekce inspirovalo?

Zásadní pro mě je ženskost. Ve všem, co se týká žen, hledám ženskost. Nemám ráda uni. Co je to vlastně uni? Napůl žena, napůl muž? To pro mě nefunguje. Takže jsem se snažila o to, aby se v tom, co navrhnu, cítily ženy žensky, krásné. A navíc aby jim v  tom všem bylo příjemně. To jsou pro mě dva dominatni požadavky. A k tomu, samozřejmě, patří i ženská marnivost. Tudiž to musí být hezké.

V čem je kolekce YOjogaYO jiná než jogové oblečení od dalších značek? Jak by se v ní tvé zákaznice měly cítit?

V čem je jiná… nevím, je v ní kus mě. Znám jen zahraniční jogové značky, takže jiná je určitě v tom, že je česká. Šla jsem do toho opravdu srdcem, žádné finanční plány, žádné plány, kde být za pár let. Jen přání. A ta se neříkají. Já nechci, jako Češka, kupovat stále jen zahraniční věci šité na východě malými dětmi. Byla bych moc ráda, kdybychom se jako národ znovu objevili. A začali vyrábět a svojí šikovnost zase probudili. Byla tady odvěky, ale momentáně mi to trochu chybí.

Byla bych šťastná, kdyby se v mé značce zákaznice cítily tak, že ji budou nosit pořád :)))) Prostě se z ní nebudou chtít vysvléct, protože to bude nejen pohodlné, ale i krásné, a ony budu ještě krásnější.

 Motto YOjogaYO:

Ze srdce ♥ od nás, pro vás.

A jaké jsou tvoje další plány?

V hlavě mám spousutu dalších nápadů, ale musím se malinko mírmit . Určitě ale nebude dlouho trvat a první kolekci budou následovat další kousky oblečení. A mým snem je mít malý obchůdek, kde bude YOjogaYO „doma“. To je ale zatím jen sen a přání.

 

Děkujeme Karolině ♥ za sdílení a přejeme velkou hromadu štěstí!

Oblečení YOjogaYO si také můžete prohlédnout v našem ehopu >>

Za Jógu z obýváku, Gábina